مصرف قهوه ترک برای کاهش وزن

خواص قهوه ترک برای لاغری

قهوه ترک به عنوان یکی از نوشیدنی‌های محبوب در بسیاری از مناطق جهان شناخته شده است و در ایران نیز طرفداران خود را دارد. اما آیا می‌دانید که مصرف قهوه ترک همچنین می‌تواند در کاهش وزن و لاغری موثر باشد؟ در این مقاله، به بررسی رابطه‌ی بین لاغری و قهوه ترک می‌پردازیم و روش‌های سالم و موثر برای مصرف قهوه ترک برای کاهش وزن را برای شما توضیح خواهیم داد.

آیا قهوه ترک باعث لاغری می‌شود؟

آیا قهوه ترک باعث لاغری می‌شود

امروزه بسیاری از افراد برای داشتن رژیم غذایی سالم و افزایش چربی سوزی به نوشیدن قهوه ترک روی می آورند. باید گفت که لاغری با قهوه ترک با در نظر داشتن ویژگی‌های منحصر به فرد این نوشیدنی محبوب دور از انتظار نیست. خواص قهوه ترک بسیار است و نوشدنی سرشار از کافئین است، کافئین موجود در این نوشیدنی موجب افزایش انررژی و متابولیسم بدن می‌شود. به همین علت می‌توان گفت: این نوشیدنی دارای خواص چربی سوز است.

بهترین زمان خوردن قهوه ترک برای لاغری

بهترین زمان خوردن قهوه ترک برای لاغری

با توجه به خواص قهوه ترک برای لاغری بهتر است، ساعت مشخصی از روز به مصرف این نوشیدنی پر کافئین و چربی سوز اقدام نمایید. باید اشاره کرد که بهترین زمان نوشیدن قهوه ترک برای لاغری، صبح زود به هنگام صرف صبحانه است؛ همچنین مصرف این نوشیدنی پس از صرف وعده غذایی نیز می‌تواند تاثیر زیادی در روند چربی سوزی داشته باشد.

حتما بخوانید: بهترین زمان مصرف قهوه چه زمانی است؟

فواید قهوه ترک برای چربی سوزی

فواید قهوه ترک برای چربی سوزی

قهوه ترک دارای کافئین بسیاری زیادی است؛ کافئین موجود در این نوشیدنی، افزاینده متابولیسم و در نتیجه تحریک بدن برای چربی سوزی بیشتر خواهد بود. که در ادامه به بررسی سایر فواید و خواص قهوه ترک برای لاغری خواهیم پرداخت:

 1. کاهش اشتها و جلوگیری از مصرف کالری اضافه
 2. افزاینده میزان چربی سوزی بدن
 3. ارتقا تمرکز و افزایش مقدار انرژی در طول روز
 4. کمک به بهبود روند گوارش
 5. اثرات ضد اکسیدانی

خلاصه مطالب

قهوه ترک یکی از محبوب‌ترین نوشیدنی ‌های بر پایه قهوه شناخته می‌شود. لاغری با قهوه ترک با توجه به مقدار کافئین بالا موجود در آن امکان پذیر است. البته جهت کاهش وزن تنها مصرف قهوه ترک تاثیر چشمگیری نخواهد داشت؛ بنابراین بهتر است همزمان با مصرف قهوه ترک از رژیم غذایی مناسب و برنامه ورزشی ایده آلی پیروی نمایید.

منبع: torial.com

4/5 - (1 امتیاز)

سوالات متداول

 • آیا لاغری با قهوه ترک امکان پذیر است؟

  نوشیدن قهوه ترک برای لاغری تاثیر زیادی دارد. اما باید در نظر داشت که تنها نوشیدن این قهوه چربی سوز برای کاهش چربی‌ها کافی نیست. بنابراین همراه نوشیدن این قهوه پر کافئین بهتر است از برنامه ورزشی روزانه و رژیم غذایی سالم پیروی نمایید.

 • چه زمانی مناسب نوشیدن قهوه ترک برای چربی سوزی است؟

  بهترین زمان برای نوشیدن قهوه ترک، به هنگام صرف صبحانه و پس از مصرف وعده غذایی روزانه است. البته برای افراد مبتلا به اختلال خواب، نوشیدن قهوه ترک در طول روز به غیر از وعده صبحانه توصیه نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *