کاپوچینو و چاق

آیا کاپوچینو چاق کننده است؟

یکی از مسائلی که همواره مورد بحث قرار گرفته است، این است که آیا قهوه کاپوچینو می‌تواند عاملی در افزایش وزن و چاقی باشد؟ یا به عبارتی آیا برای حفظ رژیم غذایی مناسب است؟ پس در این مقاله به بررسی نکات مرتبط با کاپوچینو و چاقی خواهیم پرداخت.

آیا کاپوچینو چاق کننده است؟

آیا کاپوچینو چاق می کند؟

به صورت کلی نمی‌توان گفت: قهوه کاپوچینو تاثیر زیادی در روند چاقی یا چربی سوزی دارد. همانطور که اشاره شد، ترکیبات کاپوچینو در دسترس و خواص متعدد و طعم بسیار لذیذی دارد. به همین علت بسیاری از افراد تمایل به این نوشیدنی خوش طعم دارند. اما اینکه ترکیبات این نوشیدنی زمینه ساز افزایش چربی یا چاقی است وابسته به عوامل متعددی است. این عوامل تاثیر گذار عبارتند از:

 • سطح فعالیت جسمانی فرد
 • میزان متابولیسم شخص
 • مقدار قهوه اسپرسو موجود در کاپوچینو
 • نوع رژیم غذایی فرد
 • ترکیبات مورد استفاده در تهیه قهوه
 • مواد طعم دهنده مورد استفاده

حتما بخوانید: بهترین قهوه برای لاغری چیست؟

تاثیر میزان اسپرسو در کاپوچینو در روند لاغری!

کاپوچینو در روند لاغری

یکی از مهم‌ترین ترکیبات مورد استفاده برای تهیه کاپوچینو، قهوه اسپرسو است. اسپرسو (Espresso) به تنهایی تاثیر بسیار مثبتی بر روی روند لاغری، افزایش چربی سوزی و متابولیسم بدن دارد. میزان کافئین بسیار زیاد این نوشیدنی می‌تواند علاوه بر افزایش انرژی، موجب کاهش اشتها نیز باشد. بنابراین برای تاثیر کاپوچینو در روند لاغری بهتر است آن را به صورت تلخ و فاقد شکر میل کنید.

خلاصه مطلب

نوشیدنی کاپوچینو یکی از محبوب‌ترین نوشیدنی‌های بر پایه قهوه است. ترکیبات مورد استفاده در تهیه این نوشیدنی می‌تواند زمینه ساز افزایش توده چربی بدن یا کاهش آن باشد. باید دانست ارتباط کاپوچینو و چاقی توسط عوامل موثر در مقدار سوخت و ساز بدن تعیین می‌شود.

منبع: Cappuccino and obesity

2.8/5 - (6 امتیاز)

سوالات متداول

 • آیا کاپوچینو دارای شیر است؟

  بله شیر از اصلی ترین ترکیبات کاپوچینو به شمار می آید.

 • مقدار اسپرسو موجود در کاپوچینو چقدر است؟

  میزان اسپرسو موجود در کاپوچینو وابسته به سلیقه فرد یا باریستا از 1 الی 2 شات متغیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *