بهترین قهوه‌ برای لاغری سریع کدام است؟

بهترین قهوه‌ برای لاغری سریع کدام است؟

اکثر افراد حتی برای یک بار هم که شده به فکر رژیم غذایی افتاده‌اند. خیلی‌ها گمان می‌کنند که لاغری به معنای حذف انواع خوراکی‌های موجود در هرم غذایی است؛ اما در حقیقت، رژیم لاغری به معنای مصرف صحیح و اصولی انواع مواد غذایی است که منجر به کاهش وزن و افزایش سلامتی جسم و بدن افراد می‌شود. از دیدگاه علمی، تمام افراد نیازمند یک برنامه غذایی مناسب خود هستند تا همواره در ایده آل‌ترین شرایط جسمانی و سلامت باشند.

در بین مواد غذایی، تأثیر محرک‌ها بر چربی سوزی و لاغری به اثبات رسیده و امروزه در انواع مکمل‌های رژیمی استفاده می‌شوند. از جمله این محرک‌ها می‌توان به کافئین اشاره کرد؛ اما تا وقتی این ماده به وفور در دانه‌های قهوه به صورت طبیعی یافت می‌شود چرا به سراغ مکمل‌های شیمیایی با عوارض فراوان بروید. قهوه به سرعت بر تناسب وزن و لاغری تاثیر مثبت می‌گذارد و شما را به نتیجه دلخواه می‌رساند. اگر قصد آشنایی با بهترین قهوه‌ برای لاغری سریع را دارید و به فکر زیبایی اندام و سلامت بدن خود هستید، در ادامه با ما همراه باشید.

کدام قهوه سریع‌تر لاغر می‌کند؟

از مواد مؤثر بر کاهش وزن، می‌توان به محرک‌ها اشاره کرد. کافئین، تئوفیلین، تئوبرومین و اسید کلروژنیک از جمله محرک‌هایی هستند که در برخی از مواد غذایی وجود دارند؛ در این بین، کافئین به عنوان چربی سوز ترین ماده محرک شناخته می‌شود که طبق تحقیقات دانشمندان، به وفور در دانه‌های قهوه موجود است. قهوه با دارا بودن بیشترین میزان کافئین، تأثیر بسزایی بر تجزیه بافت‌های چربی و افزایش سوخت‌وساز بدن می‌گذارد. قهوه به راحتی سطح سوخت‌وساز بدن را بالا می‌برد و سبب افزایش انرژی مصرفی شما، در مقابل انرژی دریافتی از مواد غذایی می‌شود.

مصرف انواع قهوه به‌ویژه قهوه پرکافئین، مناسب‌ترین پیشنهاد برای لاغری سریع‌تر می‌باشد؛ در واقع قهوه‌ای که حاوی مقادیر زیادی کافئین باشد، تاثیر بیشتری بر سوخت‌وساز بدن در حالت استراحت دارد و این عامل سبب کاهش وزن راحت‌تر و لاغری سریع‌تر افراد می‌شود. همچنین مصرف دوره‌ای و دراز مدت قهوه، به مرور زمان سبب کاهش اشتهای افراد دارای اضافه وزن و مستعد چاقی می‌شود که این عامل، بهترین روش برای کاهش مصرف وعده‌های غذایی در مردان و زنان است.

بهترین زمان خوردن قهوه برای لاغری

بهترین قهوه برای لاغری چیست؟

دانه‌های قهوه در دو گونه عربیکا و روبوستا کشت می‌شوند. عربیکا به عنوان مرغوب‌ترین نوع قهوه شناخته می‌شود که طعم و عطری منحصربه‌فرد دارد و حدود ۷۵ درصد از کل قهوه‌ای که در جهان کشت می‌شود را شامل می‌شود. گونه دیگر قهوه با نام روبوستا معرفی می‌شود که از لحاظ عطروطعم، تفاوت‌هایی با نوع عربیکا داشته و حدود ۲۵ درصد از کشت قهوه جهان را تشکیل می‌دهد. همانطور که می‌دانید، میزان کافئین ارتباط مستقیمی با لاغری و کاهش وزن دارد؛ یعنی هرچه مقدار کافئین در نوشیدنی‌ها بیشتر باشد، اثرگذاری آن در لاغری و چربی سوزی بیشتر خواهد شد.

از بین دو گونه قهوه، میزان کافئین روبوستا دو برابر عربیکاست و نوع مرغوب آنکه برای تهیه اسپرسو به کار می‌رود، بهترین گزینه برای لاغری است. قهوه روبوستا جزء قهوه‌های پرکافئین است که میزان کافئین آن ۲ درصد است؛ این نوشیدنی، متابولیسم بدن را تقویت می‌کند و چربی بیشتری را می‌سوزاند. همچنین مانع از جذب کالری شده و نتیجه آن کاهش اشتها و کاهش وزن خواهد بود.

بهترین زمان خوردن قهوه برای لاغری

داشتن یک رژیم غذایی سالم در کنار نوشیدن معقول قهوه، تاثیر بسزایی در کاهش وزن و تناسب‌اندام دارد. در واقع قهوه به دلیل دارا بودن کافئین، میل به غذا را سرکوب می‌کند و همین بی‌میلی، منجر به مصرف کمتر غذا و تحریک فرایند چربی سوزی یا کالری سوزی در بدن می‌شود؛ بنابراین نوشیدن قهوه در روند کاهش وزن تأثیرگذار است، اما به شرطی که در زمان مناسب مصرف شود. برای کاهش وزن، بایستی نوشیدن قهوه را در طول روز انجام دهید و به‌یک‌بار اکتفا نکنید. همچنین فواصل نوشیدن قهوه را طولانی‌تر کنید تا تمایل شما به خوردن غذایی در وعده‌های صبحانه، ناهار، عصرانه و شام از بین برود و یک قدم به لاغری نزدیک‌تر شوید.

طبق توصیه متخصصان، تعداد دفعات مجاز نوشیدن قهوه در طول روز، حداکثر ۴ فنجان است که اگر قصد لاغری و کاهش دارید، روزانه حداقل ۲ فنجان قهوه را مد نظر قرار دهید. همچنین بهترین زمان مصرف این نوشیدنی معجزه‌آسا، پیش از انجام فعالیت‌های بدنی است؛ یعنی حدوداً ۳۰ دقیقه قبل از شروع ورزش، به عنوان بهترین زمان خوردن قهوه برای لاغری در نظر گرفته می‌شود. همچنین اگر تمایل به نوشیدن ۴ فنجان قهوه در طول روز دارید، فنجان اول را هنگام صبحانه، فنجان دوم را پیش از ناهار، فنجان سوم را به عنوان عصرانه و فنجان چهارم را قبل از شام و با فاصله حدوداً ۳ ساعت پیش از خواب میل کنید.

لاغری با قهوه تلخ

لاغری با قهوه تلخ

قهوه تلخ، یکی از بهترین نوشیدنی‌ها برای کاهش وزن و لاغری شناخته می‌شود. قهوه اسپرسو یکی از تلخ‌ترین انواع قهوه بوده و حاوی کافئین بالایی است. برای تهیه آن، آب داغ پرفشار از میان دانه‌های قهوه آسیاب شده روبوستا عبور می‌کند. این نوشیدنی به دلیل کالری پایین، برای مصرف پیش از ورزش، بسیار مناسب است؛ زیرا منجر به تولید گرما در بدن و افزایش چربی سوزی می‌شود. همچنین قهوه تلخ، سبب تحریک سیستم عصبی مرکزی و عملکرد بهتر در حرکات ورزشی و در نهایت سوزاندن کالری بیشتر در هر بار تمرین ورزشی می‌شود. علاوه بر اینها، نوشیدن قهوه تلخ همچون اسپرسو در طول روز به دفعات مجاز، سبب کاهش اشتها و کاهش کالری مصرفی در وعده‌های غذایی می‌شود. ناگفته برای لاغری، قهوه را به صورت تلخ و بدون افزودنی‌هایی مثل شکر و شکلات بنوشید.

قهوه لاغری عربیکا

یکی از معروف‌ترین گونه‌های قهوه، عربیکاست که دانه‌هایی روشن دارد و در مناطق جنوب آسیا و جنوب شرقی آسیا کشت می‌شود. از مشخصات این نوع قهوه می‌توان به کافئین کمتر و قیمت بالاتر نسبت به روبوستا اشاره کرد. همچنین قهوه عربیکا از طعم و عطر ملایم‌تری نسبت به روبوستا برخوردار است. نوشیدن قهوه عربیکا نیز، به افزایش سوخت‌وساز و متابولیسم بدن کمک می‌کند که با وجود ورزش منظم روزانه، تأثیر ایده‌آلی بر کاهش وزن و لاغری خواهد گذاشت. این نوشیدنی به دلیل برخوردار بودن از کافئین، مانع تمایل زیاد به خوردن غذا و تنقلات می‌شود و اگر در طول روز با فواصل مناسب مصرف شود، تأثیر مثبتی بر تناسب‌اندام خواهد گذاشت. برای حداکثر بهره بردن از قهوه عربیکا برای لاغری، بهتر است بدون شکر و خامه مصرف شود تا باعث ایجاد حس سیری شود.

قهوه برای لاغری شکم

بنابر تحقیقات انجام‌گرفته، مصرف قهوه برای افراد چاق و کسانی که قصد حفظ رژیم لاغری را دارند، مناسب بوده و کمک می‌کند بتوانند وزن خود را کنترل کرده و یا کاهش دهند. در حقیقت قهوه، سوزاندن انرژی را در بدن تسریع کرده و از تجمع چربی در شکم، جلوگیری می‌کند. فواید وجود قهوه در رژیم لاغری، بسیار زیاد و نتیجه‌بخش است؛ زیرا به دلیل وجود محرک‌هایی همچون کافئین، باعث تحریک بدن به سوزاندن کالری‌ها و از بین رفتن چربی‌های دور شکم می‌شود. هر یک فنجان قهوه خالص تلخ در حدود ۲ کیلوکالری انرژی دارد و فاقد چربی است. مصرف قهوه بدون طعم‌دهنده و افزودنی‌های دیگر، منجر به لاغری شکم خواهد شد.

لاغری با قهوه و لیمو

لاغری با قهوه و لیمو

اضافه کردن لیمو به قهوه، تأثیر آن را بر لاغری دوچندان می‌کند. مصرف این نوشیدنی اگر به میزان متعادل باشد، می‌تواند تأثیرات مثبت زیادی بر سلامتی و کاهش وزن داشته باشد. هنگامی که قهوه را با لیمو ترکیب می‌کنید، بدن به میزان بیشتری آنتی اکسیدان دریافت می‌کند، زیرا فلاونوئیدهای موجود در قهوه با وجود ویتامین سی، تاثیر بیشتری بر رادیکال‌های آزاد فعال خواهند گذاشت. ادغام ویتامین C موجود در لیمو و کافئین موجود در قهوه، سبب افزایش چربی سوزی می‌شود. برای تهیه این نوشیدنی، یک فنجان قهوه اسپرسوی تلخ و شیرین نشده را با یک عدد لیموی تازه ترکیب کرده و از آن برای رهایی از چربی‌های زائد بدن، استفاده کنید. توجه داشته باشید که مصرف این نوشیدنی به صورت ناشتا توصیه نمی‌شود، چون به دلیل خاصیت اسیدی، برای معده‌ خالی مشکل‌ساز خواهد شد.

لاغری با قهوه گانودرما

گیاه گانودرما، یکی از مفیدترین گیاهان اکتشافی و معجزه‌آساست که از فواید بسیار زیادی برخوردار است و در زمینه‌های مختلفی استفاده می‌شود. یکی از محصولات این گیاه، قهوه گانودرما است که در حقیقت ترکیبی از پودر قهوه خالص و پودر قارچ گانودرمای سرخ است. این محصول به دلیل وجود کافئین، جینسینگ و سایر ترکیبات مؤثر، به بالا بردن سوخت‌وساز بدن و چربی سوزی کمک می‌کند. قهوه گانودرما، حاوی مواد مغذی بسیار زیادی است که مصرف آن، باعث ایجاد احساس سیری و کاهش اشتها می‌شود. این نوشیدنی، با افزایش خواص قهوه همراه است و مصرف آن منجر به افزایش انرژی در بدن و تحرک بیشتر افراد می‌شود که در نهایت، تحلیل بافت‌های چربی و لاغری را به همراه دارد. مکانیزم این نوشیدنی بر مبنای چربی سوزی است و بهترین زمان مصرف آن، ۳۰ دقیقه قبل از وعده غذایی و روزانه در دو نوبت صبح و عصر است.

لاغری با قهوه فوری

لاغری با قهوه فوری

چاقی علاوه بر خراب کردن فرم اندام شما، می‌تواند بدن شما را مستعد ابتلا به انواع بیماری‌ها شود. دیابت، چربی خون، فشارخون، کلسترول، کبد چرب و غیره از جمله عوارض چاقی هستند. همچنین افرادی که دچار افزایش وزن می‌شوند، طبع بدن آن‌ها به شدت سرد شده و تمایلی به تحرک، ورزش، انجام حرکات کششی و اجرای برنامه‌ها و فعالیت‌های روزانه خود ندارند و دچار خواب‌آلودگی می‌شوند. یکی از بهترین راهکارها برای لاغری، استفاده از انواع قهوه‌های فوری تلخ است.

در حقیقت استفاده از این محصول باید همراه با رژیم غذایی مناسب و برنامه روزانه ورزشی منظم باشد تا شاهد تأثیر چشمگیر آن در لاغری باشید. این محصول به راحتی در هر زمانی حتی در محل کار و سفر، همراه همیشگی شما برای کاهش وزن خواهد بود و نیاز به دم کشیدن و قهوه ساز ندارد. توجه داشته باشید که هنگام خرید قهوه فوری، انواع بدون شکر و فاقد طعم‌دهنده‌ درخواست دهید تا از مزایای آن برای کاهش وزن هر چه بیشتر بهره‌مند شوید.

لاغری با قهوه سبز

قهوه سبز همان دانه‌های قهوه‌ای هستند که از گیاه کشت می‌شوند و گرما ندیده اند. در واقع دانه‌های قهوه به طور طبیعی سبز هستند و هنگامی که تفت داده می‌شوند به رنگ قهوه‌ای تبدیل می‌شوند. قهوه خام سبز رنگ، حاوی دو ماده کلیدی کافئین و اسید کلروژنیک است که تحقیقات نشان می‌دهد پیوندهای اسید کلروژنیک در اثر گرما شکسته می‌شود؛ بنابراین در دانه‌های قهوه تفت داده شده، اسید کلروژنیک وجود ندارد. طبق یافته دانشمندان، این ماده یکی از عناصر کلیدی کاهش وزن و لاغری است که در قهوه سبز به مقدار زیاد وجود دارد؛ بنابراین مصرف این نوشیدنی، منجر به آزاد کردن گلوکز در بدن و افزایش سوخت‌وساز می‌شود که به طور مؤثر بر روی سوزاندن چربی‌های موجود در بدن به خصوص اطراف شکم و پهلو، تمرکز می‌کند. استفاده از قهوه سبز به همراه یک رژیم غذایی سالم و ورزش، تأثیر قابل توجهی در لاغری خواهد داشت.

لاغری با قهوه ترک

لاغری با قهوه ترک

قهوه ترک از دانه‌های برشته‌شده قهوه تهیه می‌شود که با درجه آسیاب بالا خردشده‌اند و از طعم دلچسب، روش تهیه آسان و عطر مناسبی برخوردار است و یکی از محبوب‌ترین انواع قهوه دنیا محسوب می‌شود. ترکیبات مفید موجود در قهوه ترک، میزان انسولین و قند خون را تنظیم کرده و کمک می‌کند تا افراد تمایل کمتری به خوردن انواع تنقلات، نشاسته و شیرینی‌جات داشته باشند. همچنین وجود مقادیر بالای کافئین، سبب می‌شود که با نوشیدن قهوه ترک، بدن از سلول‌های چربی به عنوان منبع انرژی و سوخت‌وساز استفاده کرده و به این ترتیب به جنگ چربی‌ها برود.

اگر قصد کاهش وزن دارید، در کنار نوشیدن قهوه ترک و مواد غذایی سالم، باید فعالیت‌های ورزشی روزانه را نیز در برنامه خود داشته باشید و ۳۰ دقیقه پیش از شروع حرکات ورزشی، قهوه ترک را بنوشید تا در مدت زمان کوتاهی در حدود ۲ ماه، شاهد کاهش وزن خود باشید.

مزایا و معایب رژیم قهوه

برنامه‌های غذایی متعددی وجود دارند که تأثیر بسزایی در روند کاهش وزن خواهند گذاشت. یکی از بهترین رژیم‌های لاغری، رژیم قهوه است که با گنجاندن این نوشیدنی فوق‌العاده مؤثر در برنامه غذایی روزانه، افراد قادر به کنترل و کاهش وزن خود خواهند بود. در حقیقت متابولیسم بدن، با مصرف روزانه چند فنجان قهوه، بیشتر از گذشته می‌شود. افزایش متابولیسم، باعث کاهش وزن و از دست دادن چربی‌های اشباع در اندام ها خواهد شد. طبق دستورالعمل این رژیم، روزانه باید حداقل دو فنجان قهوه خالص مصرف کرد که هرچه از رُست آن کمتر باشد، بهتر است؛ زیرا خاصیت آنتی‌اکسیدانی و کافئین بیشتری دارد.

نکته مهمی که در این رژیم وجود دارد این است که در این برنامه، مواد غذایی مختلف حذف نمی‌شوند و در واقع این رژیم، تأکید بر مصرف مواد غذایی سالم و به اندازه دارد؛ به‌گونه‌ای که چربی، قند و کالری کمی داشته باشند. در طی رژیم قهوه، میزان کالری دریافتی بایستی کنترل‌شده باشد و این میزان بر مبنای قد، وزن و جنسیت تعیین می‌شود. حال اینکه این رژیم چه مزایا و معایبی دارد، سؤال عده زیای است.

مزایای رژیم قهوه

وجود ترکیباتی همچون کافئین، پلی فنول و…در قهوه، سبب افزایش سوخت‌وساز، کاهش التهابات، چربی سوزی، کاهش شاخص توده بدنی، کاهش اشتها، افزایش تمایل به تحرک و فعالیت و در نهایت منجر به افزایش مصرف کالری می‌شود. تمام این موارد در لاغری مؤثر هستند.

رژیم قهوه بر عملکرد سالم اجزای داخلی بدن همچون قلب و عروق، کبدها، کلیه و غیره تأثیرگذار است؛ زیرا سبب تجزیه چربی‌های موجود در بدن و افزایش متابولیسم و در نهایت منجر به عملکرد صحیح بدن می‌شود.

معایب رژیم قهوه

 • اگر تعداد نوشیدن تعداد دفعات قهوه به بیش از حد خاصی برسد، می‌تواند باعث افزایش فشارخون شود.
 • کافئین یکی از مواد ادرارآور است و سبب کاهش آب بدن می‌شود؛ لذا نوشیدن حداقل ۸ لیوان آب در روز توصیه می‌شود.
 • مصرف بیش از حد قهوه، بر کیفیت خواب تأثیر منفی می‌گذارد؛ لذا فاصله زمانی مصرف قهوه تا زمان خواب را افزایش دهید.

طرز تهیه قهوه تلخ برای لاغری

طرز تهیه قهوه تلخ برای لاغری

برخی افراد برای نوشیدن قهوه به کافه‌های موجود در سطح شهر می‌روند، اما نوشیدن قهوه تلخ باهدف لاغری، باید چندین بار در روز باشد. به همین علت رفتن به کافی شاپ، مقرون‌به‌صرفه نخواهد بود؛ بنابراین بهتر است در منزل اقدام به تهیه قهوه کرد؛ اگر از وسایل دم‌آور قهوه اعم از قهوه‌جوش، فرنچ پرس، موکاپات، اسپرسوساز و غیره دارید، به راحتی می‌توانید اقدام به خرید انواع قهوه اعم از قهوه ترک، قهوه فرانسه، اسپرسو و…کرده و قهوه موردنیاز را برای حداقل ۲ بار و حداکثر ۴ بار در روز آماده کنید.

چنانچه دستگاه قهوه ساز یا وسایل دم کردن قهوه ندارید، می‌توانید از انواع قهوه فوری تلخ استفاده کنید. برای تهیه قهوه فوری برای لاغری، کافی است پودر قهوه را داخل آب جوش ریخته، هم بزنید و بنوشید. برای تهیه قهوه ترک نیز، پودر قهوه را به قهوه‌جوش حاوی آب اضافه کرده و چند دقیقه صبر کنید تا آماده نوشیدن شود.

قهوه برای لاغری شکم و پهلو

با توجه به استفاده گسترده از انواع مواد غذایی ناسالم همچون فست فودها و ترویج زندگی ماشینی بدون تحرک، اضافه وزن در اغلب افراد دیده می‌شود و به همین دلیل تحقیقات محققان بر روی مواد غذایی موثر بر چربی سوزی، گسترش‌یافته است. یکی از موثرترین مواد در راستای کاهش وزن، قهوه می‌باشد که با انجام مطالعات مشخص‌شده نوشیدن ۴ فنجان قهوه در روز به مدت ۲۴ هفته، سبب کاهش حدود ۴ درصد از چربی‌های دور شکم و پهلو می‌شود؛ اگر این نوشیدنی با ورزش‌های مخصوص ناحیه شکم و پهلو همراه باشد، این درصد دو برابر خواهد شد. در واقع قهوه همچون کاتالیزور، به لاغری شکم و پهلو سرعت می‌بخشد و میزان چربی سوزی را در این نواحی زیادتر می‌کند.

رژیم لاغری با شیر قهوه

رژیم لاغری با شیر قهوه

بهترین نوع قهوه برای رژیم، نوع خالص و تلخ آن است که با هیچ گونه افزودنی همراه نبوده و کمترین میزان کالری را خواهد داشت؛ اما افرادی که از اسید معده بالایی دارند و یا هنگام نوشیدن قهوه دچار ناراحتی معده و مشکلات گوارشی می‌شوند، می‌توانند با اضافه کردن شیر ساده به قهوه تلخ خود، میزان اسیدیته قهوه را کاهش دهند؛ زیرا شیر، ترکیبی باز است و به کاهش خاصیت اسیدی قهوه کمک می‌کند.

از طرفی دیگر، برای رژیم لاغری بایستی در طول روز چندین بار قهوه مصرف شود و اگر جزء افرادی هستید که با مصرف ۳ الی ۴ فنجان قهوه در روز، دچار بی‌خوابی، اضطراب و تغییر خلق‌وخو می‌شوید، بهترین راهکار، اضافه کردن شیر به قهوه‌ است. لبنیات به دلیل داشتن طبع سرد و تر، احساس آرامش بیشتری در بدن ایجاد می‌کنند و از تحریک‌پذیری گیرنده‌های عصبی می‌کاهند؛ بنابراین رژیم شیرقهوه نیز همچون قهوه تلخ از تأثیرات مثبت فراوانی بر لاغری برخوردار است به شرط آنکه این نوشیدنی فاقد شکر، خامه، شکلات، چربی و هرگونه افزودنی باشد و الزاماً از شیر فاقد چربی یا کم‌چرب استفاده شود.

رژیم قهوه کانادایی

رژیم قهوه کانادایی

یکی از انواع برنامه‌های غذایی که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته، رژیم قهوه کانادایی است. این نوع رژیم، دارای یک برنامه لاغری فوق‌العاده مؤثر بر کاهش وزن بوده و خیلی‌ها از این رژیم کاهش وزن استفاده کرده‌اند و به نتیجه دلخواه و مطلوب خود رسیده اند. رژیم قهوه کانادایی اصولاً ۱۲ الی ۱۵ روز طول می‌کشد و پس از اجرای برنامه در ۱۲ روز متوالی، ۳ روز باقی‌مانده، به منظور تثبیت وزن کاهش‌یافته در نظر گرفته می‌شود. با استفاده از این برنامه، در مدت زمان کوتاهی قادر به کاهش وزن مناسبی خواهید بود. در این رژیم لاغری، مصرف انواع سس، روغن، شکر، شیرینی جات، الکل و آدامس ممنوع است.

حتما بخوانید: آیا کاپوچینو چاق کننده است؟

عنصر اصلی و ثابت این رژیم، قهوه است که بایستی در وعده صبحانه هر ۱۲ روز مصرف شود. این روال از اولین روز تا پایان روز دوازدهم تکرار می‌شود و از روز چهارم، افراد قادر به مصرف یک عدد نان تست نیز به همراه قهوه خواهند بود. برای ناهار نیز صرف مقادیر مجازی ماهی یا سینه مرغ پخته توصیه می‌شود و در وعده شام نیز اصولاً از سبزیجات و تخم‌مرغ آب‌پز استفاده می‌شود. پس از گذشت این دوازده روز، برای سه روز باقیمانده باید از یک لیوان شیر به جای قهوه استفاده شود تا پروسه تثبیت وزن به خوبی صورت گیرد.

نتیجه گیری

در این متن ابتدا به معرفی قهوه ای که سریع لاغر می‌کنید، پرداختیم. سپس بهترین قهوه برای لاغری سریع را معرفی کردیم و بعد در مورد خواص لاغر کنندگی انواع قهوه قهوه‌ها از جمله عربیکا، تلخ، سبز و … صحبت کردیم. همچنین از مزایا و معایب رژیم لاغری قهوه گفته و در ادامه نحوه درست کردن قهوه تلخ را آموزش دادیم.

5/5 - (1 امتیاز)

سوالات متداول

 • پس از چند روز با نوشیدن قهوه لاغر می‌شویم؟

  نوشیدن حداقل ۲ فنجان قهوه در روز، عامل مؤثری در کاهش وزن و از بین رفتن چربی‌های شماست؛ اما به‌تنهایی کافی نیست؛ اگر از رژیم غذایی مناسب به همراه ورزش منظم نیز برخوردار باشید، در مدت کوتاهی به نتیجه دلخواه خواهید رسید.

 • آیا نوشیدن قهوه تلخ ناشتا برای لاغری، عوارض دارد؟

  افرادی که از سیستم گوارشی حساسی برخوردار هستند بهتر است به هیچ عنوان قهوه تلخ را ناشتا مصرف نکنند؛ زیرا سبب افزایش اسید معده و زمینه‌ساز مشکلات گوارشی می‌شود.

 • بهترین زمان نوشیدن قهوه برای لاغری چیست؟

  بهترین زمان نوشیدن قهوه 30 دقیقه قبل از ورزش و پیش از صرف وعده‌های ناهار و شام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *