دد آی چیست؟ هر آنچه باید از این قهوه بدانید

دد آی چیست؟ هر آنچه باید از این قهوه بدانید

اگر اخیراً متوجه شده‌اید که تفاوتی وجود ندارد چه تعداد فنجان قهوه می‌نوشید، اما بازهم احساس خستگی و خواب‌آلودگی می‌کنید، ممکن است بدن شما به قهوه‌های معمولی مقاوم شده است. بله کاملاً طبیعی است. در اثر مصرف طولانی‌مدت قهوه، بدن به این ماده عادت کرده و واکنش‌های لازم برای رفع خستگی انجام نمی‌شود. بااین‌حال، شما تنها فردی نیستید که با این مشکل مواجه است. بهتر است یک جایگزین مناسب برای قهوه‌های معمولی پیدا کنید. ما قهوه Dead Eye را به شما پیشنهاد می‌کنیم. برای اینکه بدانید دد آی چیست و با نحوه آماده‌سازی آن آشنا شوید در ادامه با ما همراه باشید.

در حال حاضر، سه نوع از این مدل قهوه در بازار وجود دارد که دو نوع اول قهوه رد آی و بلک آی هستند. قهوه دیگر بدون شک قوی‌ترین قهوه موجود در بازار بوده و حجم کافئین موجود در آن بسیار بالا است قهوه Dead Eye نام دارد. به دلیل طعم و میزان کافئین این قهوه، روزانه نوشیدن بیش از یک فنجان از این قهوه را توصیه نمی‌کنیم.

قهوه دد آی چیست؟

قهوه Dead Eye یک نوشیدنی معمولی است که به آن 3 شات اسپرسو اضافه شده است. یک قهوه Dead Eye بسته به نوع قهوه مصرفی در آماده‌سازی آن می‌تواند حاوی به 300 میلی‌گرم کافئین باشد. آماده‌سازی آن بسیار ساده بوده و هیچ ترفند یا دستور پخت خاصی برای تهیه قهوه Dead Eye وجود ندارد، ابتدا قهوه معمولی خود را درست کرده و سه شات اسپرسو را به آن اضافه کنید.

می‌توانید قهوه Dead Eye را در خانه درست کنید یا در کافی‌شاپ یا رستوران آن را سفارش دهید. فراموش نکنید قهوه دد آی در مقایسه با قهوه‌های معمولی بسیار قوی است پس در میزان مصرف آن دقت کنید تا سلامتی شما به خطر نیفتد.

قهوه دد آی چیست

برای اینکه راحت‌تر متوجه شوید قهوه دد آی چیست؟ باید بگوییم این قهوه ترکیبی از قهوه رد آی همراه با قهوه معمولی و یک شات اسپرسو اضافی است. به دلیل وجود سه شات اسپرسو در این محصول، تلخی آن نیز سه برابر بیشتر از یک قهوه ساده است. نوشیدن یک فنجان دد آی می‌تواند خواب را از سر شما ببرد و قلب شما را تپش وادار کند.

اگر می‌خواهید بدون نیاز به مصرف هر ماده اضافی تمام شب را بیدار بمانید Dead eye بهترین راه است. اگر به تلخی طعم قهوه عادت دارید بهتر است یک لیوان بزرگ از این قهوه را امتحان کنید. مطمئناً طعم آن برای مدت‌ها در ذهن شما خواهد ماند.

چرا به این قهوه، Dead eye می‌گویند؟

پاسخ قطعی در مورد اینکه چه کسی به تلخی طعم قهوه علاقه فراوان داشته و توانسته این نوشیدنی را بسازد یا اینکه چرا از چنین نامی برای آن استفاده شده وجود ندارد؛ اما این نوشیدنی حالتی تکامل‌یافته از قهوه رد آی است. زمانی که افراد توانستند با مصرف Red eye طعم خاصی را تجربه کنند کنجکاوی با چشیدن تلخی خاص زمینه‌ساز ورود دد آی به کافه‌ها و بارها شد. قدرت قوه Dead ee به دلیل سه شات اسپرسو بسیار بالاتر از قهوه رد آی بوده و مدت‌زمان بیشتری شما را شاداب و سرحال نگه می‌دارد.

طرز تهیه قهوه دد آی

طرز تهیه قهوه دد آی

برای اینکه بتوانید یک قهوه Dead eye عالی بسازید، باید 3 شات اسپرسو را با قهوه روزانه خود ترکیب کنید. قهوه پایه دد آی چیست؟ قهوه پایه بکار رفته در این نوشیدنی می‌تواند قهوه سیاه، لاته، کاپوچینو یا هر قهوه‌ای که به آن علاقه‌مند هستید، باشد. برای آماده‌سازی این نوشیدنی خارق‌العاده باید به یک دستگاه اسپرسوساز دسترسی داشته باشید.

این امر حیاتی است زیرا ماده اصلی نوشیدنی 3 شات اسپرسو است. آنچه شما برای تهیه دد آی نیاز خواهید داشت عبارت است از: دانه‌های قهوه، دستگاه اسپرسوساز، دستگاه آبجوسازی و فنجان قهوه.

فرایند آماده‌سازی قهوه تلخ دد آی

فرایند تهیه قهوه dead eye بسیار ساده است. تنها چیزی که باید به خاطر بسپارید این است که 3 شات اسپرسو تهیه کنید. ابتدا در یک فنجان بزرگ، 3 شات بریزید. به روش عادی قهوه را آماده کنید. البته، تفاوت چندانی وجود ندارد که ابتدا قهوه را آماده کنید و سپس اسپرسو را به آن اضافه کنید یا بعد از آماده‌شدن سه شات اسپرسو قهوه را روی آن بریزید. این مرحله کاملاً به سلیقه شما وابسته است.

بااین‌حال، اگر علاقه دارید مانند یک باریستای حرفه دد آی آماده کنید ابتدا اسپرسو را در فنجان ریخته سپس به آن قهوه معمولی اضافه کنید. این روش کمک می‌کند که طعم قهوه‌ها به‌خوبی با یکدیگر ترکیب شود. اگر می‌خواهید تلخی dead eye ملایم شود می‌تواند مقداری شکر یا هر ماده شیرین دیگری به آن اضافه کنید. بدون استفاده از شکر مطمئناً تلخ‌ترین و خاص‌ترین قهوه عمرتان را تجربه خواهید کرد.

مقدار کافئین در یک فنجان قهوه دد آی

چه مقدار کافئین در یک فنجان قهوه دد آی وجود دارد؟

میزان کافئین موجود در قهوه Dead Eye حدود 290 میلی‌گرم است. شاید تعجب کنید اما حقیقت دارد اگر از قهوه قوی‌تری مانند قهوه Death Wish استفاده کنید، این عدد می‌تواند بسیار بیشتر باشد. میزان کافئین موجود در یک قهوه معمولی حدود 95 میلی‌گرم کافئین است. دلیل توصیه متخصصین برای صرف محدود دد آی چیست؟ به دلیل حجم کم کافئین قهوه‌های معمولی می‌توانید روزانه حدود 6 فنجان از آن را بنوشید.

اما اگر تابه‌حال طعم اسپرسو را تجربه کرده باشید به‌خوبی از تلخی و میزان کافئین موجود در آن باخبر هستید و می‌دانید برای رفع خستگی بعد از کار یا برای شروع یک روز پرانرژی انتخاب مناسبی است.

میزان کافئین موجود در هر شات اسپرسو حدود 65 میلی‌گرم است. حالا محاسبه کنید اگر سه شات اسپرسو را به یک فنجان قهوه معمولی اضافه کنید چه اتفاقی رخ می‌دهد؟ کاملاً درست است شما یک بمب با 290 میلی‌گرم کافئین در اختیار دارید که می‌توانید خستگی یک روز را از بین ببرید. قهوه با 3 شات اسپرسو قهوه چشم مرده یا دد آی نامیده می‌شود. طعم این قهوه ترکیبی از طعم قهوه بلک آی با دو شات اسپرسو و قهوه رد آی با یک شات اسپرسو است.

قهوه بلک آی یا Black Eye

قهوه چشم سیاه یک نوشیدنی ساده و سرشار از کافئین است. می‌توانید آن را با یک فنجان قهوه دم‌کرده یخ یا داغ و دو شات اسپرسو درست کنید. نتیجه عالی خواهد بود یک فنجان قهوه قوی با طعمی عالی خواهید داشت. دلیل نام‌گذاری قهوه چشم سیاه این است که این نوشیدنی از ریختن دو شات اسپرسو روی قهوه دم شده، آماده می‌شود.

نوشیدن black eye می‌تواند تمام شب شما را بیدار نگه‌داشته یا اینکه خستگی یک روز پرمشغله را از بین ببرد. اگر می‌خواهید انرژی کافی برای انجام تمام فعالیت‌های کاری خود داشته باشید بهتر است روز خود را با بلک آی شروع کنید.

میزان کافئین موجود در قهوه بلک آی

محتوای کافئین موجود در این نوشیدنی به حجم فنجان شما بستگی دارد؛ اما اگر بخواهید بدانید تفاوت اصلی بین بلک آی و دد آی چیست؟ باید به میزان کافئین این دو نوشیدنی اشاره کنیم. به‌عنوان مثال، یک فنجان 12 اونسی حدود 240 تا 250 میلی‌گرم کافئین دارد. فراموش نکنید بزرگ‌سالان مجاز نیستند روزانه بیش از 400 میلی‌گرم کافئین مصرف کنند؛ بنابراین با توجه به کافئین موجود در این قهوه‌ها مصرف یک فنجان از آن در طول روز کافی است.

نحوه آماده‌سازی Black eye

در گام اول باید یک فنجان قهوه معمولی آماده کنید. برای تهیه قهوه می‌توانید از قهوه موردعلاقه خود و دستگاه قهوه‌ساز، فرنچ پرس یا روش قطره‌ای استفاده کنید. آب کافی برای دو فنجان قهوه را به همراه 4 قاشق غذاخوری قهوه در دستگاه قهوه‌ساز خود اضافه کنید. برای تهیه اسپرسو می‌توانید از دستگاه اسپرسوساز، اسپرسوساز قابل‌حمل یا قابلمه موکا استفاده کنید. برای دو شات اسپرسو از دانه‌های آسیاب شده قهوه را درون دستگاه بریزید. پس از آماده‌سازی اسپرسو و قهوه، در یک فنجان مناسب مقدار کافی از قهوه دم‌کرده ریخته و به‌آرامی اسپرسو را به آن اضافه کنید. برای کاهش تلخی بلک آی می‌توانید از یک شیرین‌کننده مناسب درون قهوه یا در کنار آن کمک بگیرید.

بلک آی چه مزه و ظاهری دارد؟

طعم این نوع قهوه بسیار خاص است مطمئناً از تجربه آن متعجب می‌شوید. بدون شک دو شات اسپرسو همراه با یک فنجان قهوه معمولی موجب افزایش قدرت این نوشیدنی می‌شود. به دلیل اینکه در آماده‌سازی این نوشیدنی از خامه استفاده نمی‌شود تلخی آن نسبتاً زیاد بود و با میزان تلخی اسپرسو یا تفاله‌های قهوه موجود در آن ارتباط مستقیم دارد. اگر می‌خواهید این نوشیدنی را برای اولین بار امتحان کنید می‌توانید با استفاده از مقدار کمی خامه تلخی آن را کاهش دهید.

قهوه رد آی یا Red Eye

قهوه رد آی یا Red Eye

قهوه چشم قرمز رد آی یک قهوه معمولی است که یک شات اسپرسو روی آن قرار دارد. برخی از افراد ابتدا این دم‌نوش قوی را با اسپرسو درست می‌کنند و سپس قهوه را روی آن می‌ریزند، اما اسپرسو در بیشتر موارد آخرین مرحله آماده‌سازی این نوشیدنی است. نام این قهوه به دلیل خاصیت آن در تقویت انرژی بدن انتخاب‌شده که دلیل اصلی آن وجود اسپرسو است.

مصرف این قهوه را به افرادی که برای بیدار ماندن به کافئین نیاز دارند بهترین گزینه خواهد بود. بررسی‌ها نشان می‌دهد سابقه مصرف این نوع قهوه نسبتاً طولانی بوده و به دهه 90 میلادی بازمی‌گردد؛ اما به‌تازگی از نام رد آی برای معرفی این قهوه استفاده شده است.

طعم قهوه رد آی

قهوه Red Eye طعم قوی و منحصربه‌فردی دارد که بسیاری از مردم آن را کاملاً مطبوع می‌دانند. در این نوشیدنی طعم قهوه قطره‌ای و اسپرسو به شکلی متعادل با هم ترکیب می‌شوند. طعم قهوه چشم قرمز ممکن است کمی شدید باشد، بنابراین کسانی که قهوه ملایم را ترجیح می‌دهند شاید از طعم قوی آن لذت نبرند. برخی از افراد طعم قهوه رد آی را با طعم قهوه آمریکایی مقایسه می‌کنند؛ بنابراین اگر از قهوه آمریکانو لذت می‌برید اما به ماده‌ای باانرژی قوی‌تری نیاز دارید، مطمئناً از نوشیدن این قهوه لذت خواهید برد.

اگر یک شات اسپرسو را با قهوه دم شده را با استفاده از فرنچ پرس ترکیب کنید، ویژگی‌ها و طعم اصلی قهوه شما حفظ خواهد شد. با این روش می‌توانید یک فنجان قوی نوشیدنی خوش‌طعم آماده کنید. بااین‌حال، اگر می‌خواهید بدانید تفاوت طعم رد آی با عطروطعم قهوه بلک آی و دد آی چیست؟ باید بدانید که قهوه بلک آی و دد آی بسیار قوی‌تر بوده و تلخی بیشتری دارند.

چه مقدار کافئین در قهوه چشم قرمز یا رد آی وجود دارد؟

به دلیل وجود یک شات اسپرسو، می‌توانید انتظار داشته باشید که این نوشیدنی دارای کافئین بالایی باشد. یک فنجان قهوه معمولی حاوی 260 تا 360 میلی‌گرم قهوه است. هنگامی‌که یک شات اسپرسو را برای آماده‌کردن رد آی اضافه می‌کنید، 75 میلی‌گرم قهوه به نوشیدنی شما اضافه می‌شود.

تفاوت قهوه رد آی، بلک آی و دد آی

تفاوت قهوه رد آی، بلک آی و دد آی چیست؟

اگر به قهوه علاقه دارید مطمئناً از تنوع این نوشیدنی آگاه هستید. به‌تازگی نیز نام‌های جدیدی وارد این عرصه شده‌اند. قهوه رد آی، بلک آی و دد آی جدیدترین نام‌هایی هستند که در کافه‌ها با آن مواجه می‌شوید. مطمئناً می‌خواهید بدانید تفاوت اصلی رد، بلک و دد آی چیست؟ اگر از ابتدا با ما همراه بوده باشید به‌خوبی می‌دانید که این سه نوشیدنی ترکیبی از قهوه معمولی به‌علاوه اسپرسو هستند.

تفاوت آنها در میزان کافئین و تلخی آنها است. دلیل اصلی تفاوت این سه نوع قهوه نیز به علت تفاوت در میزان اسپرسو موجود در آنها است. همان‌طور که می‌دانید رابطه‌ای مستقیم بین حجم اسپرسو با تلخی و قدرت قهوه وجود دارد.

در قهوه رد آی، تنها یک شات اسپرسو به قهوه معمولی اضافه می‌شود. درنتیجه تلخی کمتری داشته، و میزان کافئین آن نیز حدود 80 میلی‌گرم است. برای آماده‌سازی بلک آی، از دو شات اسپرسو همراه با قهوه معمولی استفاده می‌شود، که سبب افزایش تلخی و کافئین این نوشیدنی شده است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد کافئین موجود در بلک آی بیش از 170 میلی‌گرم است؛ اما قهوه دد آی از نظر تلخی و میزان کافئین در جایگاه اول قرار دارد؛ زیرا در تهیه آن سه شات اسپرسو به یک فنجان قهوه معمولی اضافه می‌شود که سبب افزایش کافئین این نوشیدنی تا بیش از 290 میلی‌گرم شده است.

جمع بندی

اگر جزو آن دسته از افراد هستید که برای انجام فعالیت‌های روزانه به مصرف قهوه وابسته هستید اما از قهوه‌های معمولی انرژی لازم را به دست نمی‌آورید. یا اگر باید برای انجام کارهای خود شب‌بیدار بمانید و نمی‌دانید از چه ماده‌ای استفاده کنید. ما نوشیدن یک فنجان قهوه دد آی را به شما توصیه می‌کنیم. بامطالعه این مقاله به‌خوبی متوجه می‌شوید دد آی چست و برای آماده‌کردن آن باید چه کاری انجام دهید؛ اما به دلیل اینکه میزان کافئین موجود در این قهوه بیش از سه برابر کافئین قهوه‌های معمولی است در طول روز نوشیدن یک فنجان Dead eye مجاز است.

منبع: thefinestroast

5/5 - (1 امتیاز)

سوالات متداول

  • میزان کافئین دد آی چه قدر است؟

    یک فنجان معمولی قهوه Dead Eye حاوی 290 میلی‌گرم کافئین است.

  • در طول روز می‌توانیم چند فنجان dead eye بنوشیم؟

    به دلیل حجم بالای کافئین این نوشیدنی در طول روز تنها می‌توانید یک فنجان از این قهوه مصرف کنید.

  • قهوه دد آی حاوی چه موادی است؟

    این نوشیدنی ترکیبی از یک فنجان قهوه معمولی و سه شات اسپرسو است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *